Condor Boeing 767-300ER "Sunny Heart" colors
Product number:
527521
Listprice:
32,95 €
D-ABUA rolled out of the paint hangar in October 2014 as Condor’s first 767 to sport the new "Sunny Heart" corporate color scheme of the Thomas CookGroup.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Condor |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 767 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 118 x 34 x 118 mm |
| Wingspan | 95 mm |
| Weight | 93 g |
| Aircraft Registration | D-ABUA |
| Release Date | March/April 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
D-ABUA rolled out of the paint hangar in October 2014 as Condor’s first 767 to sport the new "Sunny Heart" corporate color scheme of the Thomas CookGroup.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Condor |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 767 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 118 x 34 x 118 mm |
| Wingspan | 95 mm |
| Weight | 93 g |
| Aircraft Registration | D-ABUA |
| Release Date | March/April 2015 |