Condor Boeing 767-300 - new 2019 colors
Product number:
612647
Listprice:
21,95 €
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Condor |
| Category | SnapFit |
| Wings Type | 767 |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 321 x 40 x 170 mm |
| Wingspan | 238 mm |
| Weight | 193 g |
| Aircraft Registration | D-ABUF |
| Release Date | May/June 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Condor |
| Category | SnapFit |
| Wings Type | 767 |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 321 x 40 x 170 mm |
| Wingspan | 238 mm |
| Weight | 193 g |
| Aircraft Registration | D-ABUF |
| Release Date | May/June 2020 |