Condor Boeing 757-300 "Sunshine"
Product number:
538220
Listprice:
36,09 €
Enjoy the advantages of your membership in the Herpa Club. As a member, you can now order your club models online.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Condor |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 757 |
| Material | metal |
| Color | white, yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 118 x 34 x 118 mm |
| Wingspan | 76 mm |
| Weight | 170 g |
| Aircraft Registration | D-ABOJ |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Enjoy the advantages of your membership in the Herpa Club. As a member, you can now order your club models online.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Condor |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 757 |
| Material | metal |
| Color | white, yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 118 x 34 x 118 mm |
| Wingspan | 76 mm |
| Weight | 170 g |
| Aircraft Registration | D-ABOJ |