chromium plated wheels for trucks and rigid tractors,
Product number:
083584
Listprice:
9,95 €
With this set of components, you can convert models just the way you like it, thanks to Herpa's easy snap-in technology. This set provides you with 80 wheels for 20 front axles and 20 twin tired rear axles, chromium plated.
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Operator | Teileservice |
| Category | Accesories & Parts |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 51.7 g |
| Release Date | July/August 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With this set of components, you can convert models just the way you like it, thanks to Herpa's easy snap-in technology. This set provides you with 80 wheels for 20 front axles and 20 twin tired rear axles, chromium plated.
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Operator | Teileservice |
| Category | Accesories & Parts |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 51.7 g |
| Release Date | July/August 2012 |