Boeing Fleet Boeing 747LCF "Dreamlifter"
Product number:
504997-001
Listprice:
36,95 €
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Boeing |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 747 |
| Material | plastic |
| Color | N718BA |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 41 x 145 mm |
| Weight | 191 g |
| Aircraft Registration | N718BA |
| Release Date | January/February 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Boeing |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 747 |
| Material | plastic |
| Color | N718BA |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 41 x 145 mm |
| Weight | 191 g |
| Aircraft Registration | N718BA |
| Release Date | January/February 2020 |