BMW X3 "THW Hattingen"
Product number:
093330
Listprice:
22,95 €
Just added to the fleet of the THW Hattingen but already realized as miniature model including all emblems and the yellow and blue areas on the backside.
| Manufacturer | BMW |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.2 g |
| Release Date | November/December 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Just added to the fleet of the THW Hattingen but already realized as miniature model including all emblems and the yellow and blue areas on the backside.
| Manufacturer | BMW |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.2 g |
| Release Date | November/December 2017 |