BMW Alpina B5 Touring, red
Product number:
421072-003
Listprice:
21,95 €
With its red body and Alpina decals printed in fine gold, the BMW Alpina B5 Touring will be added to the Herpa lineup.
| Manufacturer | BMW |
|---|---|
| Category | Cars & Trucks, News |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 75 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | News IV, September/October 2026 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With its red body and Alpina decals printed in fine gold, the BMW Alpina B5 Touring will be added to the Herpa lineup.
| Manufacturer | BMW |
|---|---|
| Category | Cars & Trucks, News |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 75 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | News IV, September/October 2026 |