BMW 3 touring, metallic
Product number:
032872
Listprice:
6,09 €
Following the presentation of the original last September at the International Automobile Exhibiton IAA, the new BMW 3-Series Touring now also exists as a Herpa model. The model has all the details of the original, sports characteristical rims and comes. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | BMW |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | gold-metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 63 x 27 x 25 mm |
| Weight | 8.5 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Following the presentation of the original last September at the International Automobile Exhibiton IAA, the new BMW 3-Series Touring now also exists as a Herpa model. The model has all the details of the original, sports characteristical rims and comes. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | BMW |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | gold-metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 63 x 27 x 25 mm |
| Weight | 8.5 g |