Austrian Airlines Boeing 777-200
Product number:
506786
Listprice:
23,00 €
Now available again in stores for a short time only in limited quantities and with the new registration OE-LPD.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Austrian Airlines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 777 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 142 x 40 x 145 mm |
| Wingspan | 122 mm |
| Weight | 158 g |
| Aircraft Registration | OE-LPA |
| Release Date | September/October 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Now available again in stores for a short time only in limited quantities and with the new registration OE-LPD.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Austrian Airlines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 777 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 142 x 40 x 145 mm |
| Wingspan | 122 mm |
| Weight | 158 g |
| Aircraft Registration | OE-LPA |
| Release Date | September/October 2011 |