Audi TT Coupé, ara blue crystal effect
Product number:
038355-002
Listprice:
16,76 €
Herpa's range of passenger cars is always very popular, which is why models that have been sold off are always reissued in a new color. The Audi TT Coupé sports car is being newly produced for the Herpa range in vegas yellow and ara blue crystal effect.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.1 g |
| Release Date | September/October 2024 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa's range of passenger cars is always very popular, which is why models that have been sold off are always reissued in a new color. The Audi TT Coupé sports car is being newly produced for the Herpa range in vegas yellow and ara blue crystal effect.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.1 g |
| Release Date | September/October 2024 |