Audi RS3 Sportback, metallic
Product number:
034876
Listprice:
11,50 €
New type! At the Geneva Motor Show 2011, Audi presented the new Audi RS3 Sportback with 340 HP. At first, the miniature model with new rims and a completely new body enhances the Herpa program in red and deep-sea-pearleffect.. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | deep sea blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | September/October 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! At the Geneva Motor Show 2011, Audi presented the new Audi RS3 Sportback with 340 HP. At first, the miniature model with new rims and a completely new body enhances the Herpa program in red and deep-sea-pearleffect.. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | deep sea blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | September/October 2011 |