Audi R8 Spyder, vegas yellow
Product number:
028691
Listprice:
13,95 €
New type! The new Audi R8 Spyder enhances Herpa’s comprehensive sports car range. First we release the vehicle in vegas yellow and myth black with pearleffect.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | vegas yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.1 g |
| Release Date | November/December 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new Audi R8 Spyder enhances Herpa’s comprehensive sports car range. First we release the vehicle in vegas yellow and myth black with pearleffect.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | vegas yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.1 g |
| Release Date | November/December 2016 |