Audi Q7 with tinted windows, olive green
Product number:
420969-002
Listprice:
19,95 €
The Audi Q7 is the powerful and beefy SUV from Ingolstadt. You see more and more of this type of car in unusual colours and sometimes matt paintwork. The olive-coloured Bolide gets black exterior mirrors, black rims and black tinted windows.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | olive green |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 12 g |
| Release Date | May/June 2024 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Audi Q7 is the powerful and beefy SUV from Ingolstadt. You see more and more of this type of car in unusual colours and sometimes matt paintwork. The olive-coloured Bolide gets black exterior mirrors, black rims and black tinted windows.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | olive green |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 12 g |
| Release Date | May/June 2024 |