Audi A4 Avant "Geiger"
Product number:
918596
Listprice:
19,90 €
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Geiger |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Light green |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Production date | 12/2014 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Geiger |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Light green |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Production date | 12/2014 |
| Limited quantity | 500 |