Audi A3, brilliant black
Product number:
024983-002
Listprice:
13,50 €
New type! The new Audi A3 was premiered at the Geneva Motor Show 2012. Herpa kicks off the sporty three-door in white and phantom black pearl effect.. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | brilliant black |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14 g |
| Release Date | July/August 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new Audi A3 was premiered at the Geneva Motor Show 2012. Herpa kicks off the sporty three-door in white and phantom black pearl effect.. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | brilliant black |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14 g |
| Release Date | July/August 2013 |