airberlin Airbus A320 "Fan Force One"
Product number:
526920
Listprice:
24,00 €
In partnership with the Bitburger Brewery Group this A320 became “Fan Force One” and is currently operated throughout the airberlin network.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Air Berlin |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A320 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Wingspan | 68 mm |
| Weight | 48 g |
| Aircraft Registration | D-ABFK |
| Release Date | September/October 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In partnership with the Bitburger Brewery Group this A320 became “Fan Force One” and is currently operated throughout the airberlin network.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Air Berlin |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A320 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Wingspan | 68 mm |
| Weight | 48 g |
| Aircraft Registration | D-ABFK |
| Release Date | September/October 2014 |