Air China Boeing 787-9 Dreamliner
Product number:
529624
Listprice:
32,95 €
China's fl ag carrier took delivery of its fi rst Dreamliner in May 2016 as part of its fl eet renewal program. A total of 15 787-9s have been ordered.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Air China |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 787 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 145 x 40 x 140 mm |
| Wingspan | 120 mm |
| Weight | 154 g |
| Aircraft Registration | B-7877 |
| Release Date | November/December 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
China's fl ag carrier took delivery of its fi rst Dreamliner in May 2016 as part of its fl eet renewal program. A total of 15 787-9s have been ordered.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Air China |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 787 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 145 x 40 x 140 mm |
| Wingspan | 120 mm |
| Weight | 154 g |
| Aircraft Registration | B-7877 |
| Release Date | November/December 2016 |