Aeroflot Tupolev TU-134A "Bluebird" colors
Product number:
529938
Listprice:
25,95 €
From 1970 through to the middle of the decade, Aerofl ot wore this fl ashy color scheme with the blue rudder. This livery was only applied to the TU-134 fl eet.
| Manufacturer | Tupolev |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Aeroflot |
| Category | WINGS |
| Wings Type | TU-134 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27 x 94.5 mm |
| Wingspan | 58 mm |
| Weight | 31 g |
| Aircraft Registration | CCCP-65667 |
| Release Date | January/February 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
From 1970 through to the middle of the decade, Aerofl ot wore this fl ashy color scheme with the blue rudder. This livery was only applied to the TU-134 fl eet.
| Manufacturer | Tupolev |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Aeroflot |
| Category | WINGS |
| Wings Type | TU-134 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27 x 94.5 mm |
| Wingspan | 58 mm |
| Weight | 31 g |
| Aircraft Registration | CCCP-65667 |
| Release Date | January/February 2017 |