Aeroflot Airbus A320
Product number:
524407
Listprice:
22,50 €
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Aeroflot |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A320 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Wingspan | 68 mm |
| Weight | 44 g |
| Aircraft Registration | VP-BZP |
| Release Date | September/October 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Aeroflot |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A320 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Wingspan | 68 mm |
| Weight | 44 g |
| Aircraft Registration | VP-BZP |
| Release Date | September/October 2013 |