Accessories: Hänsch DBS 4000 for cars, clear transparent (12 pieces)
Product number:
054737
Listprice:
9,95 €
Previously only available in orange and blue transparent, the Hänsch DBS 4000 is now also available in crystal clear (LED) - here in the width for passenger cars.
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Accesories & Parts |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | transparent |
| Packaging dimensions LxWxH | 75 x 63 x 30 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | News III, July/August 2025 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Previously only available in orange and blue transparent, the Hänsch DBS 4000 is now also available in crystal clear (LED) - here in the width for passenger cars.
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Accesories & Parts |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | transparent |
| Packaging dimensions LxWxH | 75 x 63 x 30 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | News III, July/August 2025 |