VW UP! white
Product number:
024969-002
Listprice:
10,50 €
New type! Maximum space on minimum area, that’s how Volkswagen presented its VW up! at the IAA 2011. Herpa’s little two-door model is premiered in tornado red and reflex silver metallic. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Release Date | November/December 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! Maximum space on minimum area, that’s how Volkswagen presented its VW up! at the IAA 2011. Herpa’s little two-door model is premiered in tornado red and reflex silver metallic. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Release Date | November/December 2012 |