VW LT 2 RTW "Flugambulanz Moenchengladbach"
Product number:
044639
Listprice:
10,77 €
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Flugambulanz Mönchengladbach |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | rescue service |
| Material | plastic |
| Color | Luminous yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 63 x 36 mm |
| Weight | 30.5 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Flugambulanz Mönchengladbach |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | rescue service |
| Material | plastic |
| Color | Luminous yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 63 x 36 mm |
| Weight | 30.5 g |