Herpa MiniKit: Opel Zafira (2 pieces)
Product number:
013932
Listprice:
12,56 €
The MiniKits range is being expanded with new shape variants. 25 years after the introduction of the Opel Zafira A and several models during this time, the compact van is now also available as a MiniKit. The set of 2 comes in the colors white and gentian blue.
| Manufacturer | Opel |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | MiniKit |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | white, blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 35 g |
| Release Date | March/April 2024 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
LeonrodstraĂźe 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The MiniKits range is being expanded with new shape variants. 25 years after the introduction of the Opel Zafira A and several models during this time, the compact van is now also available as a MiniKit. The set of 2 comes in the colors white and gentian blue.
| Manufacturer | Opel |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | MiniKit |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | white, blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 35 g |
| Release Date | March/April 2024 |