Audi TT Coupé, brilliant red
Product number:
028356
Listprice:
11,72 €
New type! The new TT was premiered at the Geneva International Motor Show and was designed parallel in the 1/87 scale in cooperation with Audi’s development department.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | brilliant red |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14 g |
| Release Date | September/October 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new TT was premiered at the Geneva International Motor Show and was designed parallel in the 1/87 scale in cooperation with Audi’s development department.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | brilliant red |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14 g |
| Release Date | September/October 2014 |