Audi A1, brilliant black
Product number:
024310-003
Listprice:
11,34 €
Right after the Toy Fair 2010, Herpa let the cat out of the bag. The model manufacturer from Dietenhofen will release the small and compact Audi A1. The cute 1/87 scale compact will make its debut in black.. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | brilliant black |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14 g |
| Release Date | July/August 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Right after the Toy Fair 2010, Herpa let the cat out of the bag. The model manufacturer from Dietenhofen will release the small and compact Audi A1. The cute 1/87 scale compact will make its debut in black.. Item was produced in different colors. Delivered color might deviate from the photo.
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | brilliant black |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14 g |
| Release Date | July/August 2014 |