Air India Boeing 787-8 Dreamliner “150 Year Mahatma Ghandi” – VT-ANP
Product number:
534512
Listprice:
33,95 €
We can now offer new collective highlights for the members of our Herpa clubs. Order your limited model in the club shop (only possible with a member number and the appropriate password) or directly from the subscription service, at 09824/951-934.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Air India |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 787 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 146 mm |
| Wingspan | 120 mm |
| Weight | 135 g |
| Aircraft Registration | VT-ANP |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
We can now offer new collective highlights for the members of our Herpa clubs. Order your limited model in the club shop (only possible with a member number and the appropriate password) or directly from the subscription service, at 09824/951-934.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Air India |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 787 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 146 mm |
| Wingspan | 120 mm |
| Weight | 135 g |
| Aircraft Registration | VT-ANP |